۸ راه برای افزایش کیفیت پاسخ به نظرسنجی
۲۶ تیر ۱۳۹۷
تاثیرات نظرسنجی آنلاین ازکارکنان
۲ مرداد ۱۳۹۷

نظرسنجی چگونه می تواند در ارتقا سطح کیفی سیستم بهداشتی اثرگذار باشد ؟

بهترین روش برای مراقبتهای بهداشتی در یک سیستم این است که بیماران و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و پزشکان در مشارکت نزدیک  باشند ، اما حقیقت این است که بیمار و پزشک و مسئولین بهداشتی همیشه چشم به چشم نمی باشند . مطالعات نشان می دهد که ۸۹% از بیماران تمایل دارند اطلاعاتی در مورد پزشکان و سوابق تحصیلی و آموزشی آنها داشته باشند که فقط ۵۶% از سازمانها این اطلاعات را ارائه می دهند . و بالعکس ، از  هر ۱۰ پزشک  ۸نفر بر این باورندکه اغلب قرار ملاقاتها به موقع انجام می شود درحالیکه فقط  ۵۲% از بیمارها با این باور موافقند .نظرسنجی ،یک راه عالی برای جمع آوری اطلاعات است و بهتر است به صورت  محرمانه باشد . ممکن است  بیماران تصور کنند که با بازخورد مستقیم شما را متاثرمی نمایند و  نظرسنجی ها به آنها فرصتی برای انجام این کار به صورت خصوصی و غیر مستقیم  ارائه می دهند.

بر اساس نظرسنجی آنلاین از طریق بازخورد از بیماران و پزشکان و کارکنان مراکز بهداشتی  ارائه دهندگان این نیاز را درک کرده اند که بیش از نصف مراکز نظرسنجی را جهت رضایتمندی پرسنل استفاده می کنند و ۳/۱ از نظرسنجی در راستای کنترل سلامت بیمار است .

شما با سیستم نظرسنجی داده بین  و همچنین نمونه فرمها و الگوهای آماده می توانید جمع آوری و آنالیز اطلاعات خود را سرعت بخشیده و این بینش را کسب نمایید که چگونه بیماران خود را در تا حد امکان و در همه زمینه ها راضی نگه دارید  و بتوانید بهتر و باکیفیت تر برنامه ریزی نمایید .

فرم ساز

نمونه فرم در لینک های زیر:

http://my.dadebin.com/f/oJah

http://my.dadebin.com/w/oJah

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *